Kiekviena kompanija, norėdama įsitvirtinti rinkoje turi turėti strategiją, kaip tai padaryti, ir ne vien vienos strategijos jai užtenka, būti lyderiaujančia tarp konkurentų, ar kaip patenkinti vartotojų poreikius.
Specializuota veiklos strategija
Tai tokia strategija, kuri leidžia suformuoti sugebėjimus, koncentruojant visus organizacijos resursus ir pajėgas bei vadybinę kompetenciją siekiant tapti firma , vienoje veikloje pasiekiančia tobulumo.
Apple kompanijos pagrindiniai produktai yra Apple kompiuteriai, išmanieji telefonai iPhone, iPad‘ai, mp3 grotuvai iPod‘ai. Visuos šiuos produktus kompanija išleido strategiškai apgalvotai, visus po truputį tobulindami. Apple leidžia sau išleisti gerus, gražius produktus, bet ne pilnos komplektacijos ( pvz: 3G, kamera ir t.t.), bet jie daro tai sąmoningai. Tarkim, iPad‘as. Stilingas, patogus, gražus, geras produktas, bet turi trukūmų: nepalaiko 3G, nėra kameros ir .t.t. Bet, kai jis atsirado žmonės masiškai jį pirko. Kai pasibaigė šio produkto pirma karta, Apple išleido antrąją jau turintį kamerą, ir 3G ir ne dėl to, kad buvo techniškai neįmanoma to padaryt pirmajam modeliui, bet todėl, kad komerciškai to neapsimokėjo žiūrint į ateitį.
Konkurencinė strategija
Tai strategija savita, unikali, kuri sunkiai imituojama kitų.
Apple turėjo iš ties unikalius pranašumus, siekdami išsiskirti iš konkurentų tarpo ir juos aplenkti. Taigi, aptarsime pagrindinius konkurencinio pranašumo šaltinius, ir pritaikysime juos Apple kompanijai. 1. išskirtiniai gebėjimai, kurie siejami su įmonės personalo išskirtinėmis kompetencijomis
1978m. išleistas Apple II. Apple tapo pc pramonės lyderiu, dėl to, kad Apple II - pirmasis kompiuteris, kuris turėjo plastmasinį korpusą ir splavota grafiką, jis pasižymėjo savo stilingu dizainu. Personalas turėjo originalių minčių, ir visada stengėsi išlaikyti savo technologinį pranašumą, vis pateikdamas naujus produktus, pvz: visa PC dinamika, iPad‘ai, iPod‘ai, iPhone‘ai. Apple