Összefoglaló A magyarországi bankok tudásmenedzsment gyakorlatát felmérő, 2007-es tanulmány szerint a bankok többnyire nem rendelkeznek egységes tudásmenedzsment stratégiával, sokkal inkább különböző tudást menedzselő programok futtatásában gondolkoznak. A legtöbben az oktatást, a best practice megosztását, valamint a tudásbázis kialakítását alkalmazzák. Elsősorban az információtechnológiát, a back office és treasury területeket jelölik meg kritikus tudásterületként, amelyek így fontos szerepet kapnak a jövőbeli fejlesztések tervezésében. A fejlesztések főleg már meglévő kezdeményezések megújítására, javítására, továbbtervezésére irányulnak. Jelen esettanulmány célja egy konkrét bank tudásmenedzsment gyakorlatának bemutatása, illetve a továbbfejlesztési lehetőségek vizsgálata.
Összeállította: BCE Információrendszerek tanszék, 2009 Az eset valós cég(ek) valós gyakorlatát, helyzetét és problémáját mutatja be, ugyanakkor utal az iparágra (és azon túlmutatóan egyáltalán az informatikát is felhasználó szervezetek) jellemző gyakorlatára.
Összeállította: BCE Információrendszerek tanszék, 2009
Capitals Bank Banki tudásmenedzsment
Áttekintés A Capitals Bank az ország egyik legelső kereskedelmi bankjaként, a kétszintű bankrendszer 1987-es kialakulása óta nyújt teljes körű pénzügyi szolgáltatásokat a lakosság és az üzleti élet számára. A Capitals Bank mögött stabil hátterű nemzetközi banki hálózat áll, mely 99,5%-ban birtokolja a bank részvényeit. A Budapest Bank a lakossági ügyfelek kiszolgálásán túl a kis- és közepes vállalkozásoknak (kkv-knak) nyújt teljes körű banki szolgáltatásokat. A bank a 2000-es évek elején sikeresen bővített fiókhálózatát, mára már száznál több bankfiókkal, kihelyezett hiteltanácsadó pontokkal, szerződött értékesítési irodákkal, ügyfélközpontokkal, valamint a privát banki szolgáltatásokat nyújtó VIP irodákkal áll ügyfelei rendelkezésére. A Capitals Bank által nyújtott pénzügyi szolgáltatások